Jak programovat

Matylda je v základu řízena Arduiny. Abys tedy mohl s programováním začít, je třeba si stáhnout a nainstalovat program Arduino IDE (odkaz vede na IDE s českou lokalizací).


Ardublock - snadné programování bez znalosti kódu

Už máš nainstalované Arduino IDE a nevíš co dál, protože jsi nikdy neprogramoval a řádky kódů jsou pro tebe dokonale nesrozumitelné? Zkus doplněk Arduino IDE s názvem Ardublock.

Instalace Ardublock

Ardublock je Java aplikace běžící přímo v Arduino IDE. Je to jediný soubor, který musí být uložen v nové složce v adresáři s Arduino IDE tak, jak je to zobrazeno na obrázku níže:

Jakmile soubor zkopírujete, jednoduše spusťte Arduino IDE a zvolte Ardublock v záložce Tools. Objeví se okno - the Ardublock "development environment":


XOD IDE - jiný způsob grafického programování

XOD IDE je vizuální programovací jazyk pro mikrokontroléry. Je o něco složitější než Ardublock, naproti tomu nevyžaduje součinnost Arduino IDE a nabízí o něco více možností. Stáhnout jej můžete zde.

Robot MATYLDA | komunitní web pro sdílení zkušeností, poznatků a MATYLDÍCH programů
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky